بیش از 5 سال ما به شرکت‌ها کمک می‌کنیم تا به اهداف خود برسند. کارو وین محیطی برای تحقق طرح‌های شما است.

اطلاعات تماس
درب و پنجره

پنجره نان ترمال؛ ویژگی‌ها، قیمت، مزایا و محدودیت‌ها

پنجره نان ترمال

پنجره نان ترمال یکی از انواع پنجره‌های مدرن است که معمولا به عنوان یک جایگزین ثانویه برای پنجره ترمال بریک از آن استفاده می‌شود. در ادامه با ویژگی‌های پنجره Non Thermal آشنا می‌شویم.

در دهه‌های اخیر، با افزایش نیاز به بهره‌وری انرژی و کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی، توجه به هدر رفتن حرارت در ساختمان‌ها و عایق‌های حرارتی بیشتر شده است. یکی از عوامل مهم در هدر رفتن حرارت در ساختمان‌ها، پنجره‌ها هستند. پنجره‌ها در واقع نقطه ضعفی در ساختمان به حساب می‌آیند که می‌توانند باعث انتقال ناخواسته حرارت و انرژی از داخل به بیرون یا بالعکس شوند. با هدف بهبود عملکرد حرارتی پنجره‌ها و کاهش میزان انتقال حرارت، تکنولوژی پنجره‌های ترمال بریک معرفی شده است. پنجره‌های ترمال بریک به معنی پنجره‌هایی هستند که با استفاده از مواد و روش‌های خاصی، توانسته‌اند عایق حرارتی بسیار بهتری را در مقایسه با پنجره‌های سنتی ارائه دهند. این پنجره‌ها از طریق استفاده از موادی با خاصیت عایق حرارتی بالا و سیستم‌هایی که از انتقال حرارت از طریق جسم جلوگیری می‌کنند، میزان انتقال حرارت از داخل به بیرون و بالعکس را به حداقل ممکن می‌رسانند. اما پنجره نان ترمال (Non Thermal) دارای خواص عایق مانند پنجره‌های ترمال بریک نیست و معمولا به عنوان عایق حرارتی به‌کار گرفته نمی‌شود. با این حال پنجره نان ترمال کاربردهای زیادی در انواع ساختمان‌ها و سازه‌ها دارد که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

پنجره نان ترمال چیست

پنجره نان ترمال چیست؟

برای تعریف دقیق پنجره نان ترمال، ابتدا باید به معرفی پنجره ترمال بریک بپردازیم. به‌طور خلاصه می‌توان گفت که پنجره‌های ترمال بریک در سازه آلومینیومی خود دارای یک ماده عایق هستند که از انتقال حرارت جلوگیری می‌کند. زمانی که این ماده در سازه آلومینیومی وجود نداشته باشد، به آن پنجره نان ترمال گفته می‌شود. البته این موضوع بدان معنی نیست که پنجره های نان ترمال به‌هیچ وجه جلوی اتلاف انرژی را نمی‌گیرند، بلکه در این زمینه کارایی نسبتا خوبی هم دارند. با اینکه پنجره‌های Non-Thermal متمایز از پنجره‌های حرارتی هستند، اما می‌توانند عواملی نظیر حرارت، صدا و تابش مضر را تا حد زیادی کنترل کنند.

پنجره Non Thermal به دلیل استفاده از موادی با راندمان حرارتی بالا، از انتقال حرارت جلوگیری می‌کند. این مواد عمدتاً شامل پلیمرها و کامپوزیت‌های پیشرفته می‌شوند. در نتیجه، پنجره‌های Non-Thermal توانایی حفظ دمای مطلوب در داخل ساختمان را دارند و نیاز به سیستم‌های حرارتی و سرمایشی را کاهش می‌دهند. همچنین، این پنجره‌ها توانایی کنترل صدا را نیز دارند. با استفاده از لایه‌های عایق صوتی و جداکننده، صداهای خارجی مزاحم می‌توانند به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابند، در نتیجه محیط زندگی در داخل ساختمان بهتر و آرامش‌بخش‌تر می‌شود.

یکی دیگر از قابلیت‌های مهم پنجره های نان ترمال، توانایی کنترل تابش مضر از نور خورشید است. با استفاده از پوشش‌های خاص، اشعه ماورای بنفش و مادون قرمز را می‌توان جذب کرد و تابش آنها را کاهش داد. این موضوع به کاهش تأثیرات مخرب نور خورشید بر داخل ساختمان کمک می‌کند و از جوش‌زدگی مبلمان و افزایش بیش‌از‌حد دما درون ساختمان جلوگیری به عمل می‌آورد.

پنجره دوجداره نان ترمال (Non Thermal) چیست؟

همان‌طور که گفتیم پنجره‌های نان ترمال می‌توانند به عنوان عایق حرارت و صدا نیز استفاده شوند، اما در این زمینه ضعیف‌تر از پنجره‌های ترمال بریک عمل می‌کنند. طبیعتا هر چه تعداد لایه‌های شیشه استفاده شده در پنجره بیشتر باشد، بهتر می‌تواند از انتقال حرارت جلوگیری کند. پنجره دوجداره نان ترمال یکی از انواع این پنجره‌هاست که در ساختمان‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

پنجره دوجداره نان ترمال

پنجره آلومینیومی نان ترمال (Non Thermal) چیست؟

معمولا سازه قاب پنجره را از جنسی با مقاومت بالا می‌سازند. برای مثال از انواع کامپوزیت و پلیمر برای ساخت قالب پنجره‌ها استفاده می‌کنند. اما ماده‌ای که بیش از همه برای ساخت قاب پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد، آلومینیوم است. پنجره آلومینیومی نان ترمال دارای قاب آلومینیومی بدون ماده عایق است و همین موضوع باعث می‌شود که در جلوگیری از انتقال حرارت، نسبت به پنجره ترمال بریک کمی ضعیف‌تر عمل کند.

تفاوت پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک و نان ترمال

پنجره ترمال بریک و نان ترمال، معمولا تفاوت ظاهری چندانی با یکدیگر ندارند. حتی ممکن است در نگاه اول این دو پنجره را با هم اشتباه بگیرید. تفاوت عمده آنها به ماده عایقی مربوط می‌شود که داخل سازه آلومینیومی قرار می‌گیرد و از انتقال حرارت به‌طور کامل جلوگیری می‌کند. هر دو نوع پنجره می‌توانند دو یا چند جداره باشند. حتی کاربری آنها نیز نزدیک به هم است. با این حال، پنجره‌های ترمال بریک را بیشتر برای قسمت‌های خارجی ساختمان استفاده می‌کنند و پنجره‌های نان ترمال را در قسمت‌ها داخلی به‌کار می‌گیرند.

پنجره Non Thermal

استفاده از پنجره نان ترمال چه مزایایی دارد؟

گفتیم که پنجره‌های نان ترمال،‌ به دلیل عدم وجود ماده عایق در قاب آلومینیومی، به‌طور صددرصدی از انتقال حرارت جلوگیری نمی‌کنند، اما از طرفی نمی‌توان گفت که در این زمینه هیچ کاربردی ندارند. در واقع اگه از پنجره‌های نان ترمال دو یا چند جداره استفاده شود، می‌توان تا حد مناسبی از هدر رفتن انرژی در ساختمان‌ها جلوگیری کرد. ضمن اینکه پنجره‌های نان ترمال گزینه بسیار خوبی برای به‌کارگیری در فضاهای داخلی ساختمان به حساب می‌آیند.

پنجره نان ترمال، به دلیل وجود دو لایهٔ شیشه‌ای و هوا یا گاز بین آن‌ها، می‌تواند به عنوان یک عایق صوتی عمل کند و نویزهای خارجی را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد. این امر به افزایش راحتی در داخل ساختمان و کاهش تأثیرات صوتی غیرمطلوب کمک می‌کند. همچنین در صورت استفاده از شیشه‌های مخصوص در این پنجره‌ها، می‌توان جلوی تابش مضر نور خورشید به داخل ساختمان را گرفت.

استفاده از پنجره نان ترمال چه معایبی دارد؟

می‌توان گفت که مهمترین ایراد پنجره نان ترمال، عدم وجود ماده عایق در قاب آلومینیومی است که این موضوع، درصد عایق بودن پنجره را تاحدی کاهش می‌دهد. با این حال اگر بخواهیم از این پنجره در محیط‌هایی که خیلی سرد یا خیلی گرم نیستند استفاده کنیم، تقریبا هیچ مشکلی به‌وجود نخواهد آمد.

قیمت پنجره نان ترمال

قیمت پنجره نان ترمال به عوامل متعددی وابسته است. جنس شیشه، یراق آلات، درزگیرها و از همه مهمتر نوع پروفیلی که برای ساخت پنجره از آن استفاده شده است، می‌توان روی قیمت آن تاثیرگذار باشد. از سوی دیگر به دلیل نواسانات شدید بازار و وارداتی بودن بسیاری از مواد اولیه، نمی‌توان قیمت پنجره نان ترمال را به‌طور دقیق اعلام کرد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد خرید پنجره نان ترمال را دارید، برای دریافت مشاوره فنی و همچنین اطلاع از قیمت‌های روز، با شماره تلفن 02188086535 تماس بگیرید و با کارشناسان ما در شرکت کارووین صحبت کنید.

تفاوت پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک و نان ترمال

سوالات متداول درباره پنجره نان ترمال

در این مقاله به معرفی کامل پنجره نان ترمال پرداختیم و ویژگی‌های مهم این نوع پنجره‌ها را مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه برخی از سوالات متداول کاربران درباره پنجره Non Thermal مطرح شده‌اند که به آنها پاسخ می‌دهیم:

تفاوت پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک و نان ترمال در چیست؟

تفاوت اصلی پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک و نان ترمال، به وجود ماده عایق در پروفیل پنجره‌های ترمال بریک برمی‌گردد. این ماده عایق در پنجره‌های نان ترمال وجود ندارد و به همین دلیل جلوگیری از انتقال حرارت در این پنجره‌ها کمی ضعیف‌تر از نوع اول است.

قیمت پنجره نان ترمال چقدر است؟

قیمت پنجره نان ترمال به عوامل متعددی بستگی دارد که در متن مقاله نیز به آن اشاره شد. چنانچه قصد دارید از جدیدترین قیمت پنجره نان ترمال مطلع شوید، می‌توانید از طریق شماره 02188086535 با کارشناسان ما در شرکت کارووین تماس بگیرید.

قیمت پنجره ترمال بریک چقدر است؟

به دلایلی که در بالا مطرح شدند، امکان اعلام قیمت دقیق برای پنجره‌های ترمال بریک نیز وجود ندارد. پیشنهاد می‌کنیم جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید و همچنین برای اطلاع از قیمت‌های روز، از طریق شماره تلفن 02188086535 با کارشناسان شرکت کارووین تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

نویسنده

Karo

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.