بیش از 5 سال ما به شرکت‌ها کمک می‌کنیم تا به اهداف خود برسند. کارو وین محیطی برای تحقق طرح‌های شما است.

اطلاعات تماس
درب و پنجره

انواع درب و پنجره ترمال بریک: بهترین قیمت پنجره آلومینیوم ترمال بریک 1401

درب و پنجره ترمال بریک

یکی از روش‌های موثر برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی در خانه‌های امروزی، استفاده از درب و پنجره ترمال بریک است. این نوع پنجره‌ها به عنوان عایق در برابر دما و صدا عمل می‌کنند. با ما همراه باشید تا با پروفیل‌های آلومینیومی ترمال بریک به‌طور کامل آشنا شویم.

امروزه عایق بودن درب‌ها و پنجره‌ها یکی از اصلی‌ترین موارد برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی در خانه‌ها و ساختمان‌هاست. در این زمینه، استفاده از پنجره‌های ترمال بریک (Thermal Break) یک راهکار مفید و سودمند به حساب می‌آید. در پروفیل این نوع درب‌ها و پنجره‌ها، یک ماده به عنوان عایق استفاده می‌شود تا از عبور گرما، سرما یا صدا جلوگیری نمایند. پروفیل‌های ترمال بریک از جنس آلومینیوم، یکی از پیشرفته‌ترین مصالح ساختمانی به شمار می‌روند که استفاده از آنها در ساختمان‌های مدرن توصیه می‌شود. مخصوصا در ساختمان‌هایی که دارای نمای شیشه‌ای هستند، استفاده از پنجره‌های دوجداره با پروفیل ترمال بریک می‌تواند تا حد زیادی باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با درب‌ و پنجره ترمال بریک بیشتر آشنا شویم.

پنجره ترمال بریک چیست؟

پنجره ترمال بریک چیست؟ آلومینیوم فلزی است که از آن برای ساخت چهارچوب درب‌ها و پنجره‌ها استفاده می‌شود. این فلز به عنوان هادی برق و حرارت شناخته می‌شود؛ بنابراین استفاده از آن در چهارچوب پنجره‌ها می‌تواند منجر به تبادل دما شده و انرژی مصرفی برای گرمایش یا سرمایش خانه‌ها را افزایش دهد.

برای اینکه مشکل تبادل دما در پروفیل‌های آلومینیومی را برطرف کنند، از یک روش جالب استفاده کرده‌اند. در قسمت داخلی این پروفیل‌ها یک لایه عایق قرار داده می‌شود تا دما نتواند از داخل فریم آلومینیومی عبور کند. ماده‌ای که به عنوان عایق در این پروفیل‌ها قرار می‌‌گیرد معمولا از جنس نوارهای پلی آمید یا PVC است. پروفیل‌های ترمال بریک معمولا گران‌تر از پروفیل‌های معمولی هستند، اما با توجه به کاهش مصرف انرژی ساختمان، پس از گذشت چند سال، هزینه‌ آنها به‌طور کامل جبران می‌شود.

پنجره ترمال بریک چیست

مزایا پنجره الومینیوم ترمال بریک

درب و پنجره ترمال بریک دارای مزایای زیادی هستند. مهمترین ویژگی مثبت آنها این است که به عنوان عایق حرارت، صدا و حتی رطوبت عمل می‌کنند. اما از سوی دیگر، طول عمر این پنجره‌ها نیز خیلی زیاد است. این پروفیل‌ها در برابر ضربه، نور خورشید، مواد شیمیایی و بسیاری از عوامل آسیب‌زای محیطی کاملا مقاوم هستند. بنابراین تا سال‌ها بدون هیچ مشکلی عمر می‌کنند و کمتر پیش می‌آید که نیاز به تعمیر داشته باشند.

پروفیل‌های ترمال بریک در برابر آتش‌سوزی هم مقاوم‌اند و غیر قابل اشتغال هستند. به دلیل اینکه قابلیت بازیافت دارند، برای محیط زیست هم مشکلی ایجاد نمی‌کنند. پنجره ترمال بریک علی‌رغم اینکه مقاومت فوق‌العاده‌ای در برابر ضربه یا باد شدید دارد، اما بسیار سبک است و وزن کلی ساختمان را چندان افرایش نمی‌دهد.

خرید و فروش انواع درب و قیمت پنجره دوجداره سال 1400 و 1401

از دیگر مزایای پنجره‌ها و درب‌های ترمال بریک باید به تنوع آنها اشاره کنیم. این پروفیل‌ها در رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند و از نظر عملکردی نیز دارای مدل‌های متنوعی هستند. پنجره‌های کشویی، باز شونده، دو حالته و … وجود دارند که بسته به سلیقه و نیاز مشتری می‌توان از آنها استفاده کرد.

معایب پنجره ترمال بریک

همان‌طور که اشاره کردیم، درب و پنجره ترمال بریک دارای مزیای زیادی هستند، اما لازم است به برخی از محدودیت‌های آنها نیز اشاره داشته باشیم. برای مثال این پروفیل‌ها به دلیل ساختار فلزی که دارند، در مقایسه با چهارچوب‌های UPVC دارای عایق‌بندی ضعیف‌تری هستند. نکته منفی بعدی هم قیمت بالاتر این پروفیل‌ها در مقایسه با سایر مدل‌ها است.

مزایا پنجره الومینیوم ترمال بریک

تفاوت پنجره ترمال بریک با UPVC

پنجره‌های ترمال بریک دارای تفاوت‌های زیادی با UPVC هستند. اولین تفاوتی که مشتری‌ها به آن توجه می‌کنند، قیمت این دو نوع پنجره است. در حال کلی، پنجره ترمال بریک بیش از دو برابر پنجره UPVC قیمت دارد. تفاوت بعدی به استحکام مربوط می‌شود. پنجره‌های UPVC دارای مقاومت خوبی هستند، اما از نظر استحکام نمی‌توانند با پروفیل‌های ترمال بریک رقابت کنند. علی‌الخصوص در مواردی که باید سایز درب و پنجره را بزرگتر در نظر بگیریم، بهتر است از چهارچوب آلومینیومی ترمال بریک استفاده شود.

یکی دیگر از تفاوت‌های پنجره ترمال بریک با UPVC، موضوع تغییر رنگ است. پنجره‌ها ممکن است به‌طور مداوم در معرض نور خورشید، بارش باران، گرما و سرمای شدید قرار بگیرند. تمام این موارد (مخصوصا نور خورشید) در طولانی مدت می‌توانند باعث تغییر رنگ جزیی در پنجره‌های UPVC شوند. اما چنین مشکلی در یک پنجره ترمال بریک دیده نمی‌شود. البته گفتنی است که چنانچه در پنجره‌های UPVC هم از مواد با کیفیت و استاندارد استفاده شود، هرگز شاهد تغییر رنگ آنها نخواهیم بود.

انواع نمای شیشه ای و قیمت اجرا و طراحی شیشه نما

تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک با پنجره معمولی و نرمال

پروفیل‌های آلومینیومی به دو شکل ساده و ترمال بریک در بازار وجود دارند. پروفیل‌های ساده به هیچ‌وجه عایق حرارت یا صدا نیستند و از آنجا که رسانایی آلومینیوم بسیار بالاست، این نوع پروفیل‌ها می‌توانند به عنوان یکی از عوامل اصلی هدر رفتن انرژی در ساختمان‌ها در نظر گرفته شوند. اما پروفیل‌های ترمال بریک به دلیل برخورداری از یک لایه پلی آمید، عایق مناسبی در برابر حرارت، صدا و حتی رطوبت محسوب می‌شوند.

انواع پنجره ترمال بریک

انواع پنجره ترمال بریک

پنجره‌های ترمال بریک دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به کارکردشان و نیاز مشتری، می‌توانند در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار بگیرند. رایج‌تری نوع پنجره ترمال بریک به‌صورت تک‌حالته است که به یک طرف باز و بسته می‌شود. مدل کشویی این نوع پنجره‌ها نیز در صورت نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین یک نوع دیگر از این پنجره وجود دارد که به آن دوحالته گفته می‌شود؛ یعنی پنجره را می‌توان از یک طرف باز و بسته کرد یا در صورت لزوم، آن را از قسمت بالا یا پایین در حالت نیمه‌باز قرار داد.

پنجره ترمال بریک فولکس واگنی نیز در برخی از پروژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پنجره‌ها ابتدا کمی از چهارچوب اصلی فاصله می‌گیرند و سپس به حالت کشویی به یک سمت حرکت می‌کنند. نمونه‌های دیگری هم مثل پنجره‌های آکاردئونی وجود دارند با توجه به نیاز در پروژه‌های مختلف استفاده می‌شوند.

نمای اسپایدر چیست؟ اجرا و قیمت شیشه اسپایدر 1401

پنجره الومینیومی ترمال بریک چیست؟

لازم به توضیح است که پنجره‌های ترمال بریک می‌توانند از مواد مختلفی ساخته شده باشند، اما رایج‌ترین نوع آنها با پروفیل آلومینیوم تولید می‌شود. آلومینیوم فلزی سبک و در عین حال بسیار مقاوم است. به همین دلیل استفاده از آن برای ساخت درب‌ها و پنجره‌های ساختمانی رواج دارد. پنجره الومینیومی ترمال بریک به‌خوبی از مزیت‌های آلومینیوم بهره می‌برد، اما یکی از بزرگترین نقایص این فلز یعنی هادی بودن آن را از بین برده است.

انواع نمای خشک: اجرا و قیمت نما خشک 1400 و 1401

پنجره ترمال بریک کشویی چگونه است؟

همانطور که گفتیم پنجره‌های ترمال بریک دارای انواع گوناگونی هستند که یکی از آنها کشویی است. پنجره‌های کشویی معمولا در فضاهایی که دارای محدودیت برای باز و بسته کردن باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته با توجه به نیاز، می‌توان از مدل‌های دیگر نیز بهره گرفت.

رنگ شامپاینی پنجره ترمال بریک

یکی از محبوب‌ترین رنگ‌هایی که مشتریان پنجره ترمال بریک به دنبالش هستند، رنگ شامپاینی است. این رنگ در ساختمان‌های مسکونی یا اداری می‌تواند جلوه خاصی به دکوراسیون داخلی ببخشید. یکی از ویژگی‌های ممتاز پنجره ترمال بریک تنوع رنگی بالای آن است. رنگ شامپاینی هم به دلیل زیبایی و چشم‌نوازی خاصی که دارد، معمولا بیشتر از سایر رنگ‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

مزایا پنجره الومینیوم ترمال بریک

سوالات متداول درباره پنجره ترمال بریک

حالا که با درب و پنجره ترمال بریک آشنا شدیم و ویژگی‌های مختلف آن را شناختیم، در ادامه می‌خواهیم به چند مورد از سوالات رایج کاربران در همین زمینه به‌طور مختصر پاسخ بدهیم. اگر شما هم سوالی دارید می‌توانید در بخش کامنت‌ها مطرح نمایید تا کارشناسان «کارووین» در اسرع وقت به آن پاسخ بدهند.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک چیست؟

پنجره‌های ترمال بریک دارای پروفیل آلومینیومی هستند که در وسط آن از یک لایه پلی آمید استفاده شده است. همین لایه باعث می‌شود که تبادل حرارت از طریق پروفیل آلومینیومی به میزان قابل توجهی کاهش یابد. توضیحات بیشتر در این زمینه، در متن مقاله ارائه شده‌ است.

آیا پنجره ترمال بریک قیمت بالایی دارد؟

درب‌ها و پنجره‌های ترمال بریک به دلیل استفاده از آلومینیوم، در مقایسه با سایر مواد مثل UPVC دارای قیمت بیشتری هستند. با این حال استفاده از پنجره ترمال بریک می‌تواند مقرون‌به‌صرفه باشد، چون باعث کاهش مصرف انرژی ساختمان شده و از این طریق هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

پارتیشن اداری ارزان؛ قیمت اجرای پارتیشن اداری 1401

سخن پایانی

استفاده از درب و پنجره ترمال بریک در ساختمان‌ها، یک استراتژی بلند مدت برای کاهش هزینه‌هاست. پروفیل‌های آلومینیومی ترمال بریک دارای مزیت‌های فوق‌العاده‌ای هستند که در این مقاله به آنها اشاره کردیم. این نوع پنجره‌ها از تنوع کم‌نظیری برخوردارند و قابل استفاده برای انواع ساختمان‌ها با کاربری گوناگون هستند. چنانچه به دنبال تهیه پنجره و درب ترمال بریک برای ساختمان خود هستید و می‌خواهید از قیمت‌های جدید این نوع از پروفیل‌ها اطلاع کسب کنید، می‌توانید از طریق شماره تلفن 02188086535 با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره لازم را در این زمینه دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

نویسنده

Karo

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.